Citlivé tělo – bioenergetická cvičení

 

Uvolnění stresu a vnímání vlastního těla.

Prožitkový den ve svém těle a v dosahu přírody.

 

Kdy

 

22. května 2024

 

Čas:

9:45 – 17:00h 

Kde

Na Mořince (okres Praha - západ) v srdci Českého krasu, v krásném prostoru přímo na návsi.

 

S kým?

Cvičeními vás bude provázet zkušená lektorka, psycholožka a body-psychoterapeutka Lenka Slavíková spolu s Alenou Wehle.

 

Chci se přidat

 

Co to je?

Bioenergetická cvičení umožňují postupné uvolnění nahromaděného stresu v těle. Ať už krátkodobého (nestíhám!), tak i dlouhodobého (mám toho moc!).

Vycházíme ze systému cviků, které sestavil americký lékař a psychoterapeut Dr. A. Lowen a také ze systému tibetské léčebné relaxace Kum Nye.

Během semináře se naučíme jednoduché techniky a cviky, které pak můžete používat doma nebo v práci k uvolnění stresu a zlepšení svého hospodaření s životní energií. Cviky tvoří dobrý základ pro každodenní „praxi“, kterou citliví lidé tolik potřebují. Neopomenutelným efektem cvičení je taky lepší pocit, jak se ve svém těle cítíme.

Citliví lidé mívají velmi citlivá těla. Jenže se ne vždy dokážou zaměřit na všechny ty jemné signály, které jim jejich tělo dává, nejsou zvyklí jim dávat pozornost a učí svá těla vysílat mnohem silnější signály nebo pak rovnou onemocní. Uvědomění si všech svých zákoutí a toho, jak dokáže naše tělo reagovat, je taky výborným předpokladem pro práci s vlastními hranicemi a s jejich nastavováním vůči ostatním.

Naučíme se tělu naslouchat a hledat v něm odpovědi na své otázky. 

Cvičení je určeno pro dospělé jakéhokoli věku. Není potřeba být předem v dobré fyzické kondici, žádné výkony nás nečekají.
 

Jak dlouho budeme cvičit?

 

Setkáme se v 9.45 h na Mořince.

Po uvítání (nebude seznamovací kolečko) si řekneme kousek teorie z body psychoterapie, k čemu se nám v životě hodí kontakt s vlastním tělem a jak toho dosáhnout. Pak přejdeme k dopolední sestavě, která potrvá do oběda, tedy přibližně do 12h.

Potom bude delší pauza na oběd, kdy se bude moci každý sám potulovat srdcem Českého krasu po okolí nebo se klidně můžete natáhnout na karimatku v naší místnosti.

Odpolední blok cvičení bude v rozmezí 14 – 16h a následně ještě chvíle pro integraci prožitku, sdílení a uzavření společného času.

Předpokládaný konec bude v 17h.

 

Co je potřeba vzít si s sebou?

Na místě bude k dispozici drobné občerstvení.

 

Chci se přidat