Tichý pochod


16. – 18. dubna 2021
 

Víkendový seminář – Krkonoše

 

Speciálně sestavený program sebeuvědomovacích technik a cvičení, díky kterému prožijete za tři dny důvěrné seznámení se svou myslí a taky tělem.

 

Když cítíme blízkost, ale pořád máme dost prostoru. 

Když je v tichu jediná upřímná pravda. 

Když objevujeme, uvědomujeme si, propojujeme myšlenky a pak se pochopíme. Skrze pochopení pak docházíme k přijetí.

To všechno se odehrává při putování. Blahodárné ticho nám dopřává prostor a chůze přirozeně otevírá témata v naší mysli. Někdy musíme chodit velmi dlouho, abychom si uvědomili, co je naším záměrem, co skutečně potřebujeme a jak se máme rozhodnout. Ale pak to uděláme a je to správně.

S myšlenkami z putování pak budeme dále pracovat v sobotu večer a v neděli, když už budeme zase mluvit (není to nutnost).

 

          CHCI VYRAZIT          
 

 

Co nás na semináři čeká?

 

 • 1. den. Sejdeme se v pátek v 16 h v chaloupce.

Seznámíme se mezi sebou, s okolím a naladíme se sami na sebe.
Navečeříme se.
Večer se pak pustíme do světa obrázků, kreslení, pozorování a přemýšlení. Páteční program obvykle končí okolo 21h.
Během večera budeme mít k dispozici občerstvení, aby nám bylo dobře a nemuseli myslet na nic jiného, než na sebe.

 

 • 2. den. Sobota. Putování.

Vyrazíme na túru beze slov. 
Délka trasy bude do 20 km a tempo skupiny bude určovat její nejpomalejší člen. Nejedeme závodit, ale putovat. Přesto ale chodit potřebujeme a pokud máte vážnější zdravotní omezení, pochod byste si příliš neužili.

Připravíme vám svačinu a vy se necháte vést. Průvodcem, vás nikam nepožene, ale přesto bude dávat pozor, abyste se neztratili.

No a představte si, že ani u oběda nebude třeba mluvit, stačí oční a jiný kontakt a uvidíte, kolik si toho můžeme říct, aniž bychom vydali hlásek. Návrat z túry bývá okolo 17h a v případě výjimečně nepříznivého počasí i dříve.

Po večeři se pak sejdeme ve společné místnosti a pustíme se do kreslení a zpracovávání sobotních postřehů. Nebojte se, nepotřebujete žádné výtvarné umění, jen chuť se zamyslet. 

Provedeme vás společným večerem, myšlenkovými procesy a uzavřeme sobotní den.

 

 • 3. den. Neděle. Vyhodnocení a zakončení.

Po snídani nás čeká dopolední program, cvičení a pak ještě důležitá část – integrace. Celé putování a objevování zakončíme dopolední svačinou a rozloučíme se. Pokud si budete chtít pobýt sami v okolí, budete na to mít ještě dostatek prostoru a obvykle se ten čas ještě velmi hodí.

 

Co si zabalit do batohu:


Budeme se pohybovat venku, v horském prostředí, takže si klidně zabalte i ty nejteplejší věci, třeba za ně budete nakonec rádi.

 Nezapomeňte vzít:

 • nepromokavé oblečení nebo pončo a návleky
 • pohorky
 • zateplující vrstvy, protože když se zastavíme, nemusí být teplo na rozdávání (péřová vesta, pořádný svetr...)
 • teplé ponožky a prádlo, ve kterém je vám dobře (termoprádlo)
 • podsedák (např. uříznutý kus karimatky) – na svačinu je to věc k nezaplacení
 • termosku a klidně i lahev na vodu
 • zápisník

Pokud se budete chtít poradit ohledně vybavení, klidně mi napište.

 

Kde budeme bydlet?
 

Chalupa Malá Hofmanka, Vítkovice

K dispozici budeme mít celou krásnou chaloupku, prohlídněte si ji ať víte, kam se těšit.

 

Co budeme jíst?
 

Samé dobroty, o které se hlavně vůbec nemusíte starat, protože je uvaříme my s partnerem. Začneme v pátek večeří a skončíme nedělní svačinou.

Jídlo je pestré, s dostatkem zeleniny a na sobotní výpravu si nachystáme svačiny na místě. Můžete si dokoupit i nějaké drobnosti, ale není to potřeba, jídla bude opravdu dost.

Kdo nás povede?


Alena Wehle a Robert Nižník

Veškerý program i úkoly však děláme společně.

 

Jak se dostaneme na místo?
 

Nejlíp autem, v malé skupince se nám obvykle podaří skloubit spolujízdu, jinak autobusem do obce Dlouhý či do Železného Brodu, kde vás nabere někdo z účastníků. 

 

Kolik to bude stát?
 

4.690,- Kč

Cena zahrnuje:

 • programové vedení (teorie, cvičení, průvodce během pochodu)
 • ubytování
 • plnou penzi včetně svačiny při putování
 • výtvarné a papírnické pomůcky

 

          CHCI VYRAZIT          
 

 

Co řekli o semináři účastníci?

 

Tichý pochod a vôbec celý víkend ma silno nabil energiou, priniesol viac kľudu a sebauvedomenia. Je to ako meditácia v pohybe, sústredenosť len na to podstatné, vycibrenie vnímania. Tým ako dokážeš ľudí nacítiť a jemne pošťuchnúť, v skupine sa vytvorila krásna atmosféra spolupatričnosti, kedy si jednotliví účastníci navzájom pomáhali. Vrelo odporúčam každému citlivému jedincovi.

Martin Feč CEO, Charter Advisory

Tři dny strávené s Alenou mě vrátily k sobě, víc než cokoliv jiného za poslední dobu. Říká se „přijmi se a tak se měníš, a její bezpodmínečné přijetí mění od základů“. Ticho, které něžně hladí - křehkost momentů v průběhu pochodu - zpětné reakce a přijetí spoluúčastníků - průvodce, který do detailů ví, co děla a je mistryní v oboru. Mohu jen doporučit pokud jste na cestě."

Jana Bergerová Fotografka

Na víkendový seminář Tichý pochod jsem se přihlásila z nějakého vnitřního pocitu, že tam chci jet,že je to správná chvíle pro mě. Netušila jsem, jak takový víkend bude probíhat, ale bylo téměř jisté,že se tam setkám s lidmi citlivými a s paní Alenou Wehle. Celý seminář probíhal v přátelské atmosféře, která mi v rámci programu umožnila sdělit ostatním moje vnitřní pocity i pochybnosti a přitom se necítit špatně, ale naopak se mi ulevilo. Po návratu domů jsem nechala vše doznívat s pocitem, že už začínám rozumět pojmům mít se ráda a vážit si sám sebe!

Zdenka Jahodová Lékárnice

Pro mě ten víkend znamenal setkání s pozoruhodnými lidmi, kteří byli otevření v pravém slova smyslu. Procházku v dešti vnímám jako požehnání. Tichý pochod mě obdaroval několika jemnými vhledy do povahy odpočívání a tématu správného a nesprávného vidění. Líbí se mi, jak k setkání Alena přistupuje. Je to příjemně prosté a i když "prezentovat se vlastním obrázkem" může být pro někoho noční můrou, je tam pro tento případ to pole citlivých lidí, takže ten vnímaný možný diskomfort se dějem v komfortním rámci skupiny, která v určité rovině naprosto rezonuje.

Martin Wilczek Fotograf

Víkendový seminář vedený Alenou byl pro mě schůzkou se svým nitrem. Jen tak se mi nestane zmlknout po přátelském štěbetání s novými kamarádkami a najednou putovat vedle nich a začít komunikovat jinak. Je to intenzivní, těžce popsatelný a nepřenosný zážitek. Z víkendu jsem ještě dlouho čerpala pozitivní energii a obrovskou sílu.

Hana Bednářová Kreativec