Tichý pochod


18. – 20. června 2021
 

Víkendový seminář – Krkonoše

 

Speciálně sestavený program sebeuvědomovacích technik, díky kterému prožijete za tři dny důvěrné seznámení nejenom se svou myslí, ale dostanete se i do vlastního těla.

 

Když cítíme blízkost, ale pořád máme dost prostoru.

Když je v tichu jediná upřímná pravda.

Když objevujeme, uvědomujeme si, propojujeme myšlenky a pak se pochopíme. Cesta k sebepřijetí vede skrze pochopení.
 

To všechno se odehrává při putování. Blahodárné ticho nám dopřává prostor a chůze přirozeně otevírá témata v naší mysli. Někdy musíme chodit velmi dlouho, abychom si uvědomili, co je naším záměrem, co skutečně potřebujeme a jak se máme rozhodnout. Ale pak to uděláme a je to správně.

S myšlenkami z putování pak budeme dále pracovat v sobotu večer a v neděli, když už budeme zase mluvit.

 

 

          CHCI VYRAZIT          
 

 

Co nás na semináři čeká?

 

 • 1. den. Sejdeme se v pátek v 16 h v chaloupce U Solařů, Paseky nad Jizerou 310

Seznámíme se mezi sebou, s okolím a jemně si zacvičíme. To abychom se naladili nejenom na ostatní, ale hlavně na sebe.

Řekneme si taky trochu teorie.

A pak se vrhneme na obrázky. To je totiž parádní věc, jak získat na věci nový úhel pohledu. A ostatní vám v tom krásně pomůžou, aniž by se museli výrazně snažit. Podotýkám, že obrázky nehodnotíme a kreslit pastelkami jednoduché tvary zvládne opravdu každý.

 

 • 2. den. Sobota. Putování.

Vyrazíme na túru beze slov. 
Délka trasy bude do 20 km a tempo skupiny bude určovat její nejpomalejší člen. Nejedeme závodit, ale putovat. Chodit ale musíme a pokud máte vážnější zdravotní obtíže, pochod byste si asi příliš neužili.

Se svačinou (velkou), kterou vám s láskou připravíme, se společně vydáme na stezky. Ani u společného oběda nebude potřeba slov, stačí oční a jiný kontakt a uvidíte, kolik si toho můžeme říct, aniž bychom vydali hlásku. Túra nám vyplní většinu dne a budeme se vracet okolo 17h zpátky do chaloupky.

Po večeři se sejdeme ve společné místnosti a budeme pokračovat v programu. Nebojte se, nepotřebujete žádné výtvarné umění, jen pomocí barev vyjádříte na papíře svoje pocity. A ty pak doplníte slovním komentářem. 

Provedeme vás společným večerem, myšlenkovými procesy a uzavřeme sobotní den. Já a můj partner.
 

 • 3. den. Neděle. Vyhodnocení a zakončení.

Po snídani nás čeká dopolední program, u kterého ještě koukneme na vlastní hranice, uzemníme se a pak nastane čas na vlastní integraci. Hezky jemně.
Víkendový program zakončíme okolo 11h brzkým obědem a pak se rozloučíme.
Můžete si tak naplánovat odjezd ve 12h.
Pokud si budete chtít pobýt sami v okolí, psát si deník nebo jen tak rozjímat v přírodě, budete na to mít ještě prostor.
 

Co si zabalit do batohu:


Budeme se pohybovat ve vyšší nadmořské výšce, kde může i mrznout, takže si klidně zabalte ty nejteplejší věci, buď za ně budete nesmírně vděční, nebo je aspoň provětráte.

 Nezapomeňte vzít:

 • nepromokavé oblečení nebo pončo a návleky
 • pohorky
 • zateplující vrstvy, protože když se zastavíme, nemusí být teplo na rozdávání (bunda, pořádný svetr, zateplená sukně...)
 • teplé ponožky a prádlo, ve kterém je vám dobře (termoprádlo)
 • podsedák (např. uříznutý kus karimatky) – na svačinu je to věc k nezaplacení a můžete si na něm i zacvičit
 • termosku a lahev na vodu
 • zápisník

Pokud se budete chtít poradit ohledně vybavení, klidně mi napište.

 

Kde budeme bydlet?
 

Chalupa U Solařů, Paseky Nad Jizerou 310, 512 47

Kromě nás v chalupě žádní jiní hosté nebudou, maximálně v její druhé části majitel.

 

Co budeme jíst?
 

Samé dobroty, o které se hlavně vůbec nemusíte starat. Začneme v pátek svačinou a večeří a skončíme nedělní svačinou.

Jídlo je pestré, s dostatkem zeleniny a většinou úplně bez masa. Můžete si dokoupit i nějaké drobnosti co máte rádi, ale i kdyby ne, tak hlad mít nebudete.
 

Kdo nás povede?


Alena Wehle a Robert Nižník.

Kromě programu se můžeme věnovat citlivým a souvisejícím tématům, třeba večer u ohně.

 

Jak se dostaneme na místo?
 

Nejlíp autem, v takto malé skupince se mi obvykle podaří organizovat spolujízdu, ale kdyby to nevyšlo, můžete se dopravit do Rokytnice nad Jizerou pomocí MHD a tam jsme schopni Vás před začátkem programu vyzvednout.

 

Kolik to bude stát?
 

4.990,- Kč

Cena zahrnuje:

 • programové vedení
 • ubytování v horské chaloupce
 • kvalitní plnou penzi během celého pobytu (vegetariánskou)
 • výtvarné pomůcky a psací potřeby

 

 

          CHCI VYRAZIT          
 

 

Co řekli o semináři účastníci?

 

Tichý pochod a vôbec celý víkend ma silno nabil energiou, priniesol viac kľudu a sebauvedomenia. Je to ako meditácia v pohybe, sústredenosť len na to podstatné, vycibrenie vnímania. Tým ako dokážeš ľudí nacítiť a jemne pošťuchnúť, v skupine sa vytvorila krásna atmosféra spolupatričnosti, kedy si jednotliví účastníci navzájom pomáhali. Vrelo odporúčam každému citlivému jedincovi.

Martin Feč CEO, Charter Advisory

Tři dny strávené s Alenou mě vrátily k sobě, víc než cokoliv jiného za poslední dobu. Říká se „přijmi se a tak se měníš, a její bezpodmínečné přijetí mění od základů“. Ticho, které něžně hladí - křehkost momentů v průběhu pochodu - zpětné reakce a přijetí spoluúčastníků - průvodce, který do detailů ví, co děla a je mistryní v oboru. Mohu jen doporučit pokud jste na cestě."

Jana Bergerová Fotografka

Na víkendový seminář Tichý pochod jsem se přihlásila z nějakého vnitřního pocitu, že tam chci jet,že je to správná chvíle pro mě. Netušila jsem, jak takový víkend bude probíhat, ale bylo téměř jisté,že se tam setkám s lidmi citlivými a s paní Alenou Wehle. Celý seminář probíhal v přátelské atmosféře, která mi v rámci programu umožnila sdělit ostatním moje vnitřní pocity i pochybnosti a přitom se necítit špatně, ale naopak se mi ulevilo. Po návratu domů jsem nechala vše doznívat s pocitem, že už začínám rozumět pojmům mít se ráda a vážit si sám sebe!

Zdenka Jahodová Lékárnice

Pro mě ten víkend znamenal setkání s pozoruhodnými lidmi, kteří byli otevření v pravém slova smyslu. Procházku v dešti vnímám jako požehnání. Tichý pochod mě obdaroval několika jemnými vhledy do povahy odpočívání a tématu správného a nesprávného vidění. Líbí se mi, jak k setkání Alena přistupuje. Je to příjemně prosté a i když "prezentovat se vlastním obrázkem" může být pro někoho noční můrou, je tam pro tento případ to pole citlivých lidí, takže ten vnímaný možný diskomfort se dějem v komfortním rámci skupiny, která v určité rovině naprosto rezonuje.

Martin Wilczek Fotograf

Víkendový seminář vedený Alenou byl pro mě schůzkou se svým nitrem. Jen tak se mi nestane zmlknout po přátelském štěbetání s novými kamarádkami a najednou putovat vedle nich a začít komunikovat jinak. Je to intenzivní, těžce popsatelný a nepřenosný zážitek. Z víkendu jsem ještě dlouho čerpala pozitivní energii a obrovskou sílu.

Hana Bednářová Kreativec