Tichý pochod

 

Víkendový seminář na Šumavě

18. – 20. 10. 2019

 

Když jsme si blízko, ale pořád je nám dobře. Když je v tichu jediná upřímná pravda. Když objevujeme, uvědomujeme si, propojujeme myšlenky a pak se pochopíme.

To všechno se odehrává při putování. Blahodárné ticho nám dopřává prostor a chůze přirozeně otevírá témata v naší mysli. Někdy musíme chodit velmi dlouho, abychom si uvědomili, co je naším záměrem, co skutečně potřebujeme a jak se máme rozhodnout. Ale pak to uděláme a je to správně.

Co nás na Šumavě čeká?

 

  • 1. den. Sejdeme se v pátek v 18 h v chaloupce na Šumavě.

Seznámíme se a utvoříme sdílecí kruh. Kdo bude chtít zůstat beze slov, budeme jej respektovat. V případě dobrého počasí uděláme kruh venku u ohně, jinak zůstaneme ve vyhřáté společné místnosti.

  • 2. den. Sobota. Putování.

Vyrazíme na túru beze slov. Délka trasy bude do 20 km a tempo skupiny bude určovat její nejpomalejší člen. Nejedeme závodit, ale rozjímat. Přesto ale chodit potřebujeme a pokud máte vážnější zdravotní omezení, museli byste jít alternativní trasu.

Nachystáme si svačinu a půjdeme beze slov trasu, kterou budeme dopředu znát. Ani u svačiny nebude třeba mluvit, stačí oční a jiný kontakt a uvidíte, kolik si toho můžeme říct, aniž bychom použili jediné slovo. Vyrazíme po snídani a vrátíme se v podvečer.

Po večeři se sejdeme ve společné místnosti a nakreslíme svůj den. Nebojte se, nepotřebujete žádné výtvarné umění, jen pomocí barev vyjádříte na papíře svoje pocity. A ty pak doplníte slovním komentářem. 

Provedu vás společným večerem, myšlenkovými procesy a uzavřu sobotní den.

  • 3. den. Neděle. Vyhodnocení a zakončení.

Po snídani vyrazíme na kratší vycházku po okolí, abychom vstřebali dojmy z předchozího dne, ze sdílení a sami ze sebe. Vrátíme se v poledne a po obědě zakončíme společné putování. 

 

Co si zabalit do batohu:


Budeme se pohybovat přibližně v tisíci metrech, kde může v tomto termínu být jak babí léto, tak sychravý podzim, ale klidně přicházející zima. Nezapomeňte si tedy zabalit:

  • nepromokavé oblečení nebo pončo a návleky
  • pohorky
  • zateplující vrstvu, protože když se zastavíme, nemusí být teplo na rozdávání
  • teplé ponožky a prádlo, ve kterém je vám dobře (termoprádlo)
  • podsedák (např. uříznutý kus karimatky) – zvládnete to i bez něj, ale je to skvělá věc
  • láhev na vodu a dobroty ke svačině
  • zápisník

Pokud se budete chtít poradit ohledně vybavení, nebojte se na mě obrátit.

 

Kde budeme bydlet?
 

V apartmánech U oslíka, Nový Dvůr, Zdíkov.

Budeme mít pro sebe všechny tři apartmány, tedy celou chaloupku. V každém apartmánu jsou dvě místnosti se dvěma lůžky. Místnosti jsou velmi prostorné, abychom si vzájemně nepřekáželi.

V přízemí je společná místnost s velkou kuchyní, kde si pohodlně nachystáme svačiny a pak společně usedneme do kruhu.

 

Co budeme jíst?
 

Jídlo si přivezeme vlastní, ale na sobotní večer po túře budete mít připravenou teplou večeři. Nedělní oběd pak vytvoříme společně z vlastních zásob po domluvě předem. V objektu ani v těsné blízkosti není restaurace, takže pokud máte gastronomické plány, nebo si chcete navečer otevřít pivo či víno, je potřeba si dovézt vlastní. Alkohol však ve větší míře nedoporučuju, abychom nenarušovali původní záměr.

 

Kdo nás povede?


Víkendem vás budu provázet já, Alena Wehle. Kromě sobotního putování se můžeme věnovat citlivosti i tématům souvisejícím. 

 

Jak se na Šumavu dostaneme?
 

Buď autem, nebo autobusem do Zdíkova. Ze Zdíkova vás pak můžu vyzvednout a dopravit na místo. Na společné dopravě se ale domluvíme podle sestavy, v jaké pojedeme.

 

Kolik to bude stát?
 

2.490,- Kč

Cena zahrnuje programové vedení, ubytování, sobotní večeři a výtvarné pomůcky.