Citlivá cesta vnitřní krajinou

 

Před osmi lety jsem začala organizovat kurzy v přírodě a v horách. Netroufla jsem si průvodcovat a nechávala jsem tu roli ostatním. Když mi ale od účastníků začala chodit poděkování za jejich zásadní objevy a provedení nejen horami, uvědomila jsem si, že tou průvodkyní vlastně jsem. Že sice nesestrojím za pár sekund kladku, abych Vás vytáhla z ledovcové trhliny, ale dokážu aktivně naslouchat, vnímat co prožíváte, ptát se tak, abyste se sami dostali blíž k sobě a dávat zpětnou vazbu, ve které najdete inspiraci a podporu na Vaší cestě.

Průvodkyní (tedy oficiálně) jsem se nakonec stejně stala a na pár zájezdech v létě se se mnou můžete projít na túrách na Balkáně.

Svou hlavní úlohu ale plním v Českém krasu, kde sama žiju a mám vždy v hlavě spoustu krásných stezek, kudy můžeme bezpečně projít. Vy určujete tempo a délku trasy, ale zbytek můžete nechat na mě a staráte se pouze o tok vlastních myšlenek.

Věnuju se tématu vysoce citlivých lidí, píšu o nich a snažím se to téma dostat do společnosti. Spousta hypersenzitivních se snaží objevit mnohem více, než na co narazí při čtení knížky nebo článku. 
Poznání, které získáte během 4 - 5 h individuální konzultace – tedy během túry, se nedá získat při čtení knížky v teple domova. Zkušenost je nepřenositelná a pokud chcete v životě začít věci měnit, je nejlepším krokem vydat se na cestu. 


Co Vás tedy čeká?

 

Poznáte kus sebe.

Najdete své kvality a schopnosti, díky kterým se budete mít rádi.

Naučíte se postavit se za sebe a za to, jací opravdu jste.

Budete naslouchat svému tělu a nastavíte si hranice, které chrání Vaši jedinečnost.

 

          CHCI VYRAZIT          
 

Citlivá cesta vnitřní krajinouOproti běžné terapii nejsme svázaní čtyřmi stěnami a předem připravenými tématy.

Příroda nám pomůže dostat se dál a hlouběji, kam jen Vy sami budete chtít.

 

Výpravy do srdce Českého krasu trvají alespoň čtyři hodiny, což je doba potřebná k tomu, abychom nechali myšlenky opravdu plynout. Příroda je bezpečným a podnětným prostředím, jak otevřít mysl a přirozená chůze pomáhá vyjádřit vše, co zrovna cítíme.

Společně budeme objevovat vaše kvality, schopnosti a dary, kterými jste vybaveni a pomůžu Vám najít směr, který je pro Vás přirozený a bude Vám dávat smysl. 

Kromě toho všeho si ale odnesete i tipy na krásné výlety do přírody v blízkosti Prahy.
 

Hypersenzitivita - Citlivá cesta vnitřní krajinou -  okolí Prahy

 

Na společnou túru se vypravíme v pracovních dnech. 

Obvykle vycházíme v 18:00 h a zpátky se vracíme vláčkem kolem 23 h.

 

Na cestu si vezměte pohodlné oblečení, kvalitní obuv, svačinu a dostatek pití, protože cestou už nebude možnost nabrat vodu ani dokoupit jídlo. Délka trasy je obvykle 10 - 20 km, ale záleží na Vás, jak moc a jak vysoko budete chtít. V Českém krasu se dá nabrat na takové trase i převýšení přes 900 m, takže se nebudou nudit ani sportovci.  Trasu navrhuju vždy takovou, aby se dala v případě potřeby zkrátit, takže ji můžeme upravit podle toho, jak se ten den budete cítit.

Rychlost chůze si pak určujete vy – nikam vás nepoženu a snad vás i doženu. Půjdeme zkrátka tak, abychom si mohli povídat.  

 

A co řekli o naší cestě účastníci:
 

Před více než deseti lety jsem měl velké psychické potíže. Prošel jsem psychiatrií i sezeními s psycholožkou. Problémy jsem řešil práškama a sebedestrukcí. Nakonec jsem se z nejhorší etapy svého života dostal, ale zůstala mi obava, kdy se úzkosti vrátí. A vrací se – bez pozvání a nečekaně.
S názorem kamaráda, že lékaři lidských duší nejsou potřeba, protože „každej se někde vykecá kámošovi a je mu lépe“, úplně nesouhlasím. Teda jen s tím, že každý potřebuje někoho, komu se může svěřit. Být na všechny bolesti světa sám prostě nejde.

Osobně ale nemám důvěru svěřovat se svým nejbližším a nikoho cizího kvůli tomu hledat nechci. A tak je náhoda, nebo něco v co se dá věřit, že se mi podařilo vyřešit moje dvě, dlouho nezodpovězené otázky. Mimo jiné proto, že jsem potkal Alenu.

Alena Wehle je křehká, chápavá, empatická a navíc silná bytost a její nápad sebepoznávací túry v Českém krasu považuju za mimořádně přínosný. Každý člověk má vztah k přírodě a je to ideální prostředí, ve kterém se dokážeme uvolnit a otevřít. 

Nenásilně a přirozeně s ní objevíte mnoho důležitého o vás samých a rozhodně budete odjíždět s pocitem, že takový výlet jste ještě nezažili.

Lukáš Holubec

 

Nápad absolvovat terapii v přírodě mně od začátku nadchnul. Sám se v uzavřených prostorách, a to klidně známých, necítím nejlépe, takže tohle bylo pro mě velké plus. Přírodu miluju a tu naši českou obzvláště. 
Výšlap vedl nenáročným terénem a já se nemusel soustředit na překonávání překážek, ale naopak na diskutované záležitosti a problémy. Domnívám se, že volba trasy, krajiny a času také není náhoda, jelikož jsme v lese nepotkali téměř nikoho. Nebyl jsem tak rušen turisty a výletníky ze svých myšlenek. 
Lektorka je velmi vnímavá a dokázala se na mě citlivě naladit.
Doporučuju všem, kdo potřebují ventilovat svůj problém a hledají někoho, s kým by jej mohli bezpečně probrat, dostat citlivou zpětnou vazbu a spoustu návrhů na cesty, kudy se vydat.
Konec konců i jen samotný výšlap tímhle krásným koutem je zážitek a kvalitně strávený večer v příjemné společnosti.
Děkuju. 

Martin Neumaier

 

Byla jsem nadšená a vše předčilo mé očekávání. Alena je nádherná, otevřená duše, milující přírodu a pobyt v ní. Má dar intuice a umí se vcítit do druhého člověka,  poskytovat citlivou zpětnou vazbu a reagovat na podněty. Je velmi empatická a lidská s otevřeným srdcem.
Alenko, děkuji :-)

Pavlína Sitta

 

 

Jste připraveni udělat krok vpřed? 

 

          CHCI VYRAZIT