Citlivost jako dar

 

25. dubna 

 

16:00 h 

Autis centrum České Budějovice

- Hoch Špalíček

 

Přihlášení ZDE

 

Citlivost není slabost.

Naše slzy neznamenají, že na něco nemáme, ale naopak, že toho spoustu překonáváme. Pomůžu vám najít ty správné argumenty, abyste svou citlivost začali vnímat jako sílu. Když jsem se to naučila já, tak to zvládnete taky. Moc dobře vím, co znamená nejistota nebo pocit, že všichni okolo toho zvládají mnohem víc a mě pomalu ujíždí parník. Vím taky jak vypadá úzkost i deprese, jak se projevuje u žen a mužů a co pro sebe můžeme udělat, abychom se s nimi zbytečně nesetkávali nebo se zavčasu dokázali zastavit a změnit směr.

20% lidí ve společnosti je výjimečně citlivých. Patří mezi ně muži i ženy a my si řekneme, kde se ta citlivost vzala, co to obnáší a jak se projevuje.

Vysvětlíme si, jak funguje tělo, mozek i duše vysoce citlivého člověka, co potřebuje k životu a co takovému člověku naopak škodí. Řekneme si, jak si vytvořit dobré podmínky pro to, abychom se objevili celí, abychom se mohli rozvíjet a žít plnohodnotně celý ten pestrobarevný svět, který máme k dispozici.

Když jsem se v roce 2016 chtěla přihlásit na seminář, besedu nebo přednášku o vysoce citlivých lidech, zjistila jsem, že ani po třiceti letech k nám téma nedoputovalo. S hledáním nových informací jsem pomalu sbírala odvahu, která mě pak společně s přesvědčením dovedla až na pódium a od roku 2018 jsem o citlivosti začala pravidelně přednášet.

Během sedmi let jsem načerpala spoustu podnětů nejen z přednášek, kterých už proběhly desítky v různých městech, ale taky své poznatky opírám o letitou praxi s vysoce citlivými lidmi, kterou získávám od roku 2016 z terapií, putování (terapie v lese), kurzů a workshopů.

Téma vysoce citlivých lidí mi učarovalo jednak proto, že jsem díky němu našla klíč sama k sobě, ale taky proto, že ten pocit dokážu zprostředkovat i ostatním. Během těch let jsem dokázala citlivost propojit s ostatními souvisejícími tématy a věnuju se tak souběžně i traumatu, způsobu jak navazujeme vztahy s náročnými lidmi, proč se přátelíme s narcisty a podobně.

Ráda vám ve své přednášce předám nejen kus zajímavé teorie, ale taky náhled do vlastní zkušenosti, kterou už dokážu odhalit a sdílet všechny ty nepovedené a slepé uličky, kterými se vy už vydávat nemusíte.

Přihlášení ZDE